גרפיקות האנימציה וה-Motion רגישות לטרנדים עולמיים בתחומי העיצוב והטכנולוגיה ומתפתחות במהרה, גם השנה. במאמר זה נשרטט את 7 הטרנדים הנפלאים ביותר בתחום האנימציה וה-motion, שכוחם והשפעתם ניכרים השנה בעיצוב לעסקים.


אנימציה ו-Motion הפכו לכלי רב-עוצמה בתחום הפרסום והשיווק הקריאיטיביים. הם מתדלקים ללא הרף סוגים מגוונים של קידום עסקים ומעצבים דרך חדשה לגמרי להצגת מוצרים ושירותים במרחב הדיגיטלי המודרני.

מהאנימציה הקטנה ביותר המופיעה באפליקציה ועד לסרטונים מלאים לצרכי קידום, גרפיקת Motion חודרת לשוק באופן חוצה-תעשיות, אל כל סוגי העסקים. אפילו ארגונים שהיינו מצפים מהם להעדיף דרכים מסורתיות יותר – כבר נגועים במנת יצירתיות, הבאה לידי ביטוי בסרטוני אנימציה מעוררי השראה ובסוגים אחרים של Motion design.

מציגים את 7 הטרנדים החמים בתחום:

פלטת צבעים מוגבלת

כיום הטרנד הוא לספר סיפור ויזואלי באמצעות מספר צבעים עיקריים, במקום פלטה עשירה עם חצאי-גוונים. הדבר הפך לאחד הטרנדים החמים ביותר בגזרת האילוסטרציה הדיגיטלית. אנימציה מוגבלת בצבעים משדרת ישירות ותחכום, בעת ובעונה אחת.
שימוש במספר מועט של צבעים לחשיפת מצב הרוח ואופי האילוסטרציה הוא דבר מאתגר, ואולם חרף הפלטה המצומצמת, אנימציה העשויה במיומנות יכולה להיות מושכת ויוצאת דופן. לעתים קרובות אנימציות כאלה בולטות, ונוסכות תחושה קלה של רטרו ונוסטלגיה.

Animation by Aslan Almukhambetov for Fireart Studio

קווים דקים

לקווים יש פונקציות רבות בתחום הווידאו: הם מתווים כיוונים, מגדירים צורות ואפילו מכתיבים מצב רוח. ואולם השנה, קווים דקים שיחקו תפקיד מעניין במיוחד: דקים להפליא ועדיין מובחנים היטב. באופן זה אמנים ניסו ליצור אנימציות שייראו כמו תמונות שבאמת צוירו ביד. הדבר מוסיף סגנון ייחודי לסרטונים.

animated video created by Explain Ninja.

ואכן, האפקט של אמנות קווית בסרטוני אנימציה הפך לאחד הטרנדים המקסימים של 2020, ובתי עסק רבים כבר ניסו לחשוף את כוחו של הטרנד הזה בסרטוני הקידום וההסברה שלהם.

ערבוב בין 2D ל-3D

השנה סרטונים עדיין משלבים בין 2D ל-3D. מעצבי motion רבים מערבבים ביניהם, בטענה שהדבר מוסיף תחושה של סטייל מסוים לסרטון והופך אותו למהנה יותר ללקוח. הדוגמה הנפוצה ביותר לטרנד הוא שילוב אנימציות 2D ו-3D והכנסת overlayers של 2D עם תנועה.

Animation by Julia Simas

ניתן לשקול את הטכניקה הזו לא רק עבור סרטוני וידאו עתירי-תקציב, אלא גם עבור מודעות דיגיטליות בקנה מידה קטן.

טיפוגרפיה קינטית

אמנים רבים מפחדים להעז ולהתנסות בפונטים ובגופנים, בשל הסבירות הגבוהה שהדבר יהפוך את הטקסט לפחות קריא. ואולם ב-2020 האמנים נענו לאתגרים חדשים בתחום הטיפוגרפיה, שברו מוסכמות מסורתיות והפתיעו בתוצאות נפלאות.

נראה שהטיפוגרפיה הקינטית טוענת – מילולית – בעד הליכה אל מעבר לגבולות הטיפוגרפיה המסורתית, ומעודדת מתיחה, סיבוב ועיוות אותיות. והקהל פשוט אוהב את התוצאה! אתרי מסחר אלקטרוני ואפליקציות סלולריות הכוללים טיפוגרפיה קינטית בסרטונים המופיעים בהם מושכים יותר תשומת לב לברנד, הופכים אותו לבלתי נשכח ומפגינים ביצועים גבוהים.

מורפינג Morphing

מורפינג, שהמשיך לצבור מומנטום ב-2020, הוא אפקט בתמונות motion ואנימציה שמשנה תמונה או צורה לאחרת, במעבר רציף. הקונספט של מורפינג לדמויות, ללוגואים, לתמונות ולעצמים אחרים בווידאו הופך כיום לנפוץ אפילו יותר.

Animation by Aslan Almukhambetov for Fireart Studio

הדבר עובד כמגנט חזותי, מושך את תשומת הלב וגורם לנו לצפות באפקט עד סיומו. הטכניקה שימושית במיוחד באנימציה לאתרים, משום שהיא מסייעת לשמור על עיניהם של גולשי האתר צמודות לדף, ובכך מגבירה את זמן הביקור שלהם בו. כתוצאה מכך, הטכניקה מועילה לאופטימיזציית מנועי חיפוש, משום ש-Google מחזקת את האתרים הללו, שיש בהם מעורבות גדולה עד כדי כך שהם זקוקים ליותר זמן משתמש מהממוצע על מנת לתקשר (״זמן משתמש״ הוא משך הזמן שבו המעבד עסוק בביצוע קוד במרחב משתמש).

לוגואים מונפשים

במאבק ליצירת נוכחות מבריקה ובלתי נשכחת ברשת, עסקים מנסים לשלב אנימציה בחומרי מיתוג שונים. הנפשת לוגואים הפכה זה מכבר לאחד הטרנדים המשמעותיים ביותר בעיצוב זהות מותג.

Animated Logo for SlingShot by Anastasiia Andriichuk

גרפיקת Motion מפיחה חיים בטיפוגרפיה ובאייקונים סטטיים, והופכת את הברנד למושך יותר בעיניי הלקוחות ולבעל מראה דינמי יותר. בשל תנועותיהם וסיבוביהם הלא-צפויים, לוגואים מונפשים מתקשרים רבות לנטיות הברנד לחדשנות ולהענקת דבר מה ייחודי ללקוחותיו.

Grain

כלי בו משתמשים אמנים להוספת מראה אותנטי יותר לתמונות. הדבר יוצר אפקט של מרקם בדימוי הווקטורי ומכניס חיים לאילוסטרציה. זה נראה מעט גולמי, טבעי יותר וקרוב יותר למשטחים ולטקסטורות שבעולם האמיתי.

סרטונים מונפשים עם אפקט הגירעון בולטים לעומת אחרים ומסייעים לברנדים להעביר ויז׳ואל מרשים, שצד את העין. אנימציה כזו מציגה את החברה ככזו המתאפיינת באיכות ״תוצרת בית״ וביצירתיות.לסכם הכל ביחד…

2020 היא שנה של התחלות משמעותיות ופריצות דרך בתחומים רבים בחיים ובתעשיות עולמיות כאחד, כאשר גם ענפי גרפיקות האנימציה וה-Motion הושפעו מהשינויים החיוביים הללו בתפיסה האנושית של העולם הסובב אותנו ויופיו.

במאמר זה בחנו את 7 הטרנדים הבולטים ביותר בעיצוב אנימציה ו-Motion. נקווה שאלה יהוו השראה גם עבורכם, לשם חדשנות עיצובית בסרטונים ובאנימציות שתצרו במטרה להטיס את הפופולריות של חברתכם לשמיים.


You May Also Like